Arkadaşım Şeytan - HD Ödüllü Türk Filmi

Arkadaşım Şeytan; Mazhar Alanson, Ali Poyrazoğlu, Yaprak Özdemiroğlu ve Özkan Uğur'un oynadığı 1988 Yıl yapımı Ödüllü Türk Filmidir.

Arkadaşım Şeytan filminin oyuncuları; Mazhar Alanson,, Ali Poyrazoğlu , Yaprak Özdemiroğlu, Özkan Uğur, Ayhan Sicimoğlu,
Bülent Kayabaş, Deniz Türkali, Tarık Papuçcuoğlu, Celal Hüsrev, Hüseyin Kutman, Levent Tülek, Fuat Güner, Duygu Ankara, Hale Haykır,

Arkadaşım Şeytan filminin senaryosunu ; Ümit Ünal , Halit Refiğ , Ayşe Şasa , Atıf Yılmaz yazmış yönetmenliğinide Atıf Yılmaz yapmıştır. Arkadaşım Şeytan filminin yapımcısı Cengiz Ergun'dur.


Fatih (Mazhar Alanson)arkadaşlarıyla barlarda müzik yaparak geçimini sağlayan. içine kapanık bir gençtir. yaptığı işe çevresindeki kimse önem vermez. onun hayali ise ünlü bir müzisyen olmaktır. Dertleştiği tek arkadaşı ise bir gelinlikçi vitrinindeki mankendir. Bir gün karşısına Şeytan (Ali Poyrazoğlu) çıkar ve ruhunu kendisine satması karşılığında Fatih' e istediklerini vereceğini söyler.Atıf Yılmaz ustadan hafif politik soslu fantastik bir film.


Ödüller
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (2. Ankara Film Şenliği-1989)
En İyi Kurgu (2. Ankara Film Şenliği-1989)

Yorumlar