Menekşe İle Halil 19. Bölüm - Full Bölüm

Halil, Menekşe’ye kötü günlerini unutturmaya çalışıyorAysel’in ölümüyle Kadir’in başı iyice derde girer. Çünkü olayda kullanılan silahta Kadir’in parmak izi bulunmaktadır. Komiser Ömer olayı başından beri takip ettiği için tüm detaylara hakimdir ve yapılan operasyonda Mithat Ateş yolun sonuna gelir.

Menekşe ve ailesi için yeni bir dönem başlamıştır. Aysel’in öldürülmesi olayı herkesi başka yönden etkilemiştir. Yusuf ve Lale bu olayla birbirlerine daha da yaklaşırlar. Lale’nin evdeki varlığını kalıcı hale getirmek isteyen Yusuf, Lale’ye evlenme teklif eder. Süheyla bu haberle yıkılır ve Lale’ye karşı olduğunu açık açık belli etmeye başlar. Bu durum evde yeni huzursuzluklara neden olur. Halil gerginliklere son vermek adına güzel bir davet hazırlar. Bu gece beklenenin tersine çok olaylı geçer.

Öte yandan Mustafa giderek gözü kara bir katile dönüşmeye başlar. İzini kaybettirmek için bir süre Anadolu’da saklanır. Bir şehirde parasını alıp kaçan Şehnaz’la karşılaşır. Artık Şehnaz’dan da intikam alma zamanı gelmiştir.

Halil, Menekşe’nin oyalanması ve Mustafa endişesinden kurtulması için yeni olanaklar yaratmaya çalışır. Menekşe’nin kendi pastanesini açması için ona destek olur. Menekşe pastane hevesiyle bir süre Mustafa’yı unutur. Ama hiç beklemediği bir anda yine  Mustafa’nın nefesini ensesinde hisseder.