İncir Ağacı 104. Bölüm

İncir Ağacı 104. Bölüm Özeti:Sonunda Orhan’a ulaşmayı başaran Hasret, son anda Jale engeline takılarak telefon kulübesinden zorla, gerisin geri eve götürülür. Jale kızı yeniden hapsettiğinde Bekir de eve gelmiştir. Diğer tarafta ise Orhan’ın yanında Figen, Hasret’in boşuna aramadığını, belki de gitmesinin nedenini açıklayacakken, dilinin varamayıp telefonu son anda kapattığını söylemektedir. Hasret ise Bekir’in kuşatmasında, ona karşı koymaya çalışmaktadır. Bekir, gözünü karartıp Hasret’e elini sürdüğü anda Hasret’in ağzından onu durduracak tek bir cümle dökülür. Hasret, Bekir’e kendisine dokunmamasını, hamile olduğunu söyleyince, Bekir için yeni bir şok darbesi yaşanır. Öte yandan mahallede ise kermes için geri sayım başlamıştır. Kartal, kermes dolayısıyla Kerime ile meşgul olurken, Perihan ise evde Kartal’la oturacağı yeni evin hayalini kurmaktadır.

Hasret’in ortalarda olmayışını fırsat bilen Neriman, Figen kapısını çalarak, Orhan’ı bir an için bile olsa yalnız bırakmamasını, bu arada Hasret dönse bile evliliğin kurtarılamayacağını söyler. Figen, Neriman’dan da onayı alınca Orhan’la ilgili olan hayalleri için bir destek daha kazanmış olur. Bekir ise Hasret’in hamile olduğu yalanına inanmış, Jale’den bir ebe bulmasını istemiştir.

Ebe kadın Hasret için eve geldiğinde, Bekir için bir değil iki müjdesi vardır. Hasret yalnızca hamile olmamakla kalmayıp, aynı zamanda kız oğlan kızdır. Hasret’e Orhan’ın elinin dahi değmediğini öğrenen Bekir için yepyeni duyguların zamanıdır. Artık Hasret onun için elde edilmesi gereken bir zafere dönüşmüştür. Bu durumda eskiden yaptığı hataları yapmayacak, Hasret’e zorla değil, güzellikle sahip olmaya çalışacaktır. Ancak Hasret Bekir’den ölümüne nefret etmekte, her anı Orhan’ı düşünerek geçirmektedir. Diğer yandan kermes sırasında oldukça fazla vakit geçiren Kartal ve Kerime, Sevim ile Sabriye’nin dikkatini çeker. Mahallede Kerime ve Kartal’ın aşk yaşamasıyla ilgili bir beklenti doğmaktadır. Oysa ne Kartal ne de Perihan, böyle bir gelişmeye hiç hazır değildir. Figen, Orhan’a Hasret’in artık geri dönmeyeceğini söylese de Orhan onu yanıldığı konusunda uyarır. Figen’e göre Orhan’la aralarındaki etkileşim yabana atılacak cinsten değildir ve Orhan’ın kendisini ortada bırakan bir kadın için böylesi fedakarlıklarda bulunması düpedüz yanlıştır. Orhan içten içe Figen’in söylediklerine inanmasa bile Hasret’in dönmediği de bir gerçek olarak karşısında durmaktadır. Ancak ne olursa olsun Hasret’in masumiyetinden ve geri döneceğinden emindir. Figen’e asıl kendisinin yanıldığını, Hasret’in en fazla 1 hafta içerisinde geri döneceğini söyler.

Aynı gün Hasret dönmese bile, Bekir tarafından zorla imzalatılan boşanma kağıtları Orhan’ın eline geçer.